MOGWAI @ Festiwal Czyżynalia 2015 - Krakowskie Juwenalia

16.05.2015 / Kraków / Pas Startowy Muzeum Lotnictwa Polskiego

Festiwal Czyżynalia 2015 – Krakowskie Juwenalia oraz agencja Illegalbreaks zapraszają na występ szkockiej grupy Mogwai! Zespół zagra 16 maja na terenie Pasu Startowego Muzeum Lotnictwa Polskiego i będzie główną gwiazdą drugiego dnia festiwalu.

Na tegorocznej odsłonie Czyżynaliów wystąpią także: Pidżama Porno, Luxtorpeda, Kult, Curly Heads, Grubson, Maria Peszek, Artur Rojek i Katarzyna Nosowska!

***

Piątka muzyków, dwie dekady na scenie, osiem studyjnych albumów. Mogwai to zespół założony w Glasgow przez Stuarta Braithwaite i Dominika Aitchisona, do których później dołączyli Martin Bulloch, John Cumings i Brendon O'Hare, wkrótce zastąpiony przez Barry'ego Burnsa. Mogwai z języka kantońskiego znaczy tyle co „zły duch”, co staje się nieco bardziej zrozumiałe po wysłuchaniu ich muzyki - znakiem rozpoznawczym kwintetu są melancholijne, eteryczne melodie otulone elektronicznymi dźwiękami. Utwory zespołu niejednokrotnie wykorzystywano jako filmową ścieżkę dźwiękową, jak stało się to w przypadku „Miami Vice” czy serialu „Les Revenants”. Dzięki krążkom takim jak „Songs For Happy People”, „Hardcore Will Never Die, But You Will” czy też ostatniemu „Rave Tapes” trafiali na listy Billboard, rozpisywali się o nich Pitchfork i The Guardian oraz, co najważniejsze, ich totalne oddanie muzyce od lat doceniane jest przez fanów na całym świecie.

Więcej o Mogwai na:
www.mogwai.co.uk
www.facebook.com/mogwai

Bilety (jednodniowy - 40 zł / karnet dwudniowy - 60 zł) dostępne na:
https://www.biletomat.pl/festiwale/czyzynalia-2015-1640/
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1284242-czyzynalia-krakowskie.html
https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=o&oid=999