Pendulum DJ set oraz Dub Pistols na Juwenaliach w Bydgoszczy!

21.05.2011 / Wyspa Młyńska / Bydgoszcz

b_380_0_16777215_00_images_archive_band_landscape.jpg
Agencja Illegalbreaks, Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich oraz Urząd Miasta Bydgoszcz serdecznie zapraszają na wystepy Pendulum DJ's + MC Verse oraz Dub Pistols live na Juwenaliach w Bydgoszczy! 

Data: 21 maja 2011 ,
Miejsce: Wyspa Młyńksa

Wstęp na imprezę będzie całkowicie bezpłatny!


Legendarna już formacja PENDULUM powstała w 2002 roku w Perth, w zachodniej części Australii a z czasem przeniosła się na dobre do wielkiej Brytanii. Pierwszy skład grupy tworzyli producenci Rob Swire, Gareth McGillen oraz Paul Harding. Do zespołu z czasem dołączyli Peppy ap Gwynedd oraz Kodish i Verse. W 2010 roku dołączył do nich nowy perkusista - Kevin Sawka. Formacja Pendulum zadebiutowała na światowej scenie drum and bass singlem "Vault" w 2003 roku, który uzyskał doskonałe recenzje i szybko wspiął się na szczyt list dnb. Po wydaniu kilku kolejnych singli Pendulum wydał w 2005 roku swoją debiutancką płytę, Hold Your Colour, która rozeszła się w ilości ponad 100.000 egzemplarzy. Drugi album zespołu, In Silico (ukazał się w 2008 roku), niósł za sobą dużą zmianę w stylu muzycznym Pendulum. Trzeci album studyjny pt. Immersion ukazał się 24 maja 2010. Od 2007 roku PENDULUM pracują głównie nad występami na żywo, nazywając siebie samych elektronicznym Led Zeppelin. Wciąż jednak nie szczędzą swoim fanom dynamicznych i żywiołowych setów
didżejskich spod znaku drum & bass.

Dub Pistols to londyńska formacja, która została założona w 1996 roku przez producenta i uznanego londyńskiego DJ, Barry'ego Ashwortha. W skład zespołu wchodzi Barry Ashworth, Jason O'Brian i DJ Stix oraz muzycy koncertowi. Ich nagrania wykorzystano jako ścieżkę dźwiękową do takich filmów jak: Blade 2, Bad Company, Mystery Man oraz w doskonale wszystkim znanej grze deskorolkowej Tony Hawk's Pro Skater 2 czy w grze Nba Live 08. Dub Pistols mają na swoim koncie cztery krążki. Pierwszą płytę, która nosiła nazwę ?Point Blank? wydali już w 1996 roku, drugą ?Six Million Ways To Live? w 2003 roku, płyta wydana w roku 2007 przybrała nazwę ?Speakers and tweeters?. 25 maja 2009 wydali swoją czwartą płytę ?Rum & Coke?.


Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny !!!