O.S.T.R. w Bydgoszczy!

4.11.2011 / Estrada / Bydgoszcz

b_380_0_16777215_00_images_archive_ostr.jpg
O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski, jeden z najbardziej znanych polskich raperów, wystąpi 3 listopada w toruńskim klubibUNKIER, a 4 listopada w bydgoskiej Estradzie!

Obok Adama na koncertach wystąpią DJ Haem oraz Kochan.

Informacje o supportach podamy już niebawem.
Wejście od godz. 20:00
koncert w Bydgoszczy godz. 23:00


Muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Pierwsze poważne kroki w Hiphopie stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. W późniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo.
O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. w lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty "Masz to jak w banku". Płyta okrzyknięta została odkryciem i spotkała się z samymi pozytywnymi ocenami (cztery i pół płyty w miesięczniku "Klan"). w kwietniu 2002 r. Asfalt Records wydało zrealizowany w domowych warunkach zbiór nagrań freestyle Ostrego pod tytułem "30 minut z życia". Oficjalne wydanie tego materiału utwierdziło pozycję O.S.T.R. jako najlepszego freestyle'owca w Polsce. Nakład nigdy nie był wznawiany i dzisiaj płyta ta osiąga astronomiczne ceny na aukcjach internetowych.
Do dzisiaj ukazały się następujące albumy O.S.T.R.: "Tabasko" (2002), podwójny "Jazz w wolnych chwilach" (2003), "Jazzurekcja" (2004), POE "Szum rodzi hałas" (wspólny projekt z producentem Emade, 2005), "7" (2006) i ostatni album: "HollyŁódź" (2007), który otrzymał w kwietniu b.r. status Złotej Płyty. Jest to pierwsza Złota Płyta w 9-letniej historii Asfalt Records.
W 2003 r. zdobył nominację do "Fryderyka 2002" w kategorii "Album Roku - Hip-Hop" za album "Tabasko". w 2003 r. otrzymał dwa "Ślizgery 2003" - za najlepszy album roku ("Jazz w wolnych chwilach") oraz dla "Osobowości roku 2003". Nagrody nieistniejącego już miesięcznika "Ślizg" powtórzyły się też w 2005 roku: tym razem za rok 2004 w kategorii "Wykonawca roku" oraz "Album roku" (za "Jazzurekcję"). W tych samych dwóch kategoriach wygrywa plebiscyt słuchaczy audycji "WuDoo" (Polskie Radio Szczecin). W 2006 r. O.S.T.R. otrzymał (przyznawaną po raz pierwszy) nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. "Biser") w kategorii "Najlepsza energia na koncercie". Album "7" zdobył w inernetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006.
O.S.T.R. współpracuje także z zagranicznymi artystami. W 2007 nakładem Asfalt Records ukazał się album brytyjskiej grupy Skill Mega wyprodukowany w całości przez O.S.T.R. Na albumach "7" i "HollyŁódź" gościnnie wystąpili weterani amerykańskiego Hiphopu: Tame One (ex-The Artifacts) i Craig G.

W 2003 r. O.S.T.R. prowadził przez pewien czas polską edycję kultowego, legendarnego programu "Yo! MTV Raps", na którym wychował się on sam i cała generacja polskich miłośników Hiphopu. O.S.T.R. pojawiał się gościnnie na wielu płytach innych wykonawców, warto wymienić tu albumy Urbanator "III" (2005), Fisz Emade "Piątek 13" (2006), oraz trzykrotnie na albumach "Kodex" producentów Magiery i LA. Jego utwory stanowiły też okrasę soundtracków: "Z Odzysku" w reżyserii Sławomira Fabickiego (2006, nominacja do ZŁotej Palmy na Festiwalu w Cannes, polska propozycją do oskarowych nominacji w kategorii film nieanglojęzyczny) oraz "Aleja Gówniarzy" w reżyserii Piotra Szczepańskiego (2007).


Bilety już w sprzedaży!
Ceny biletów:
25zł do 15 września, później 29zł
w dniu koncertu 35zł