MASTA KILLA (Wu Tang Clan) AFU-RA (GangStar Fundation), PF CUTTIN (Blahzay Blahzay)  

25, 26,27.09.2008 Poznań, Bydgoszcz, Kraków

plakat_masta_sm2.jpg


Już pod koniec września będziemy gościć w Polsce, legendarnego członka Wu Tang Clan ? MASTA KILLA. 

Razem z nim zaprezentują się znany juz polskim fanom AFU-RA (GangStar Fundation) oraz PF CUTTIN (Blahzay Blahzay)

Amerykanie zagrają blisko 3 godzinny show, podczas którego usłyszymy ich największe klasyki. 

 Koncerty odbędą się w ramach WU-TANG / LIFEFORCE WORLD TOUR

W ramach trasy realizowany jest specjalny materiał, który dostępny będzie w limitowanej edycji CD. 

MASTA KILLA 

Po raz pierwszy Masta Killa objawił się światu w 1993 roku w hicie Wu-Tang, "Da Mystery of Chessboxin'", pochodzącym z klasycznego dziś albumu "Enter the 36 Chambers". Z powodu pobytu w więzieniu w tamtym okresie, Killa nie mogł wspomóc Klanu przy nagrywaniu innych utworów. Jednak jego zwrotka w niezapomnianym utworze wystarczyła, by mógł zacząć swoją podróż wraz z resztą supergrupy Wu-Tang Clan. Po pamiętnym debiucie, Masta Killa pojawił się na każdym albumie Wu-Tang oraz wielu solowych projektach sygnowanych logiem Wu. Nie można też zapomnieć o jakże owocnej współpracy m.in. z AFU-RA, BOUNTY KILLER'EM czy PUBLIC ENEMY.
Po nagraniu masy znakomitych kawałków u boku innych, Masta poczuł, że jego czas nadszedł.
Najbardziej cichy i zagadkowy członek Wu-Tang, Masta Killa, raczej nie czuje się dobrze podczas wywiadów czy publicznych wystąpień, dlatego właśnie tak mało wiadomo na jego temat. "Wiem, że mogę wydawać się cichy i poważny dla wielu fanów. Ale to dlatego, że moją pracę traktuję bardzo serio. To nie jest zabawa. Clan i ja pracujemy ciężko, żeby dać Wam to co najlepsze", mówi Masta. "Daję Wam z powrotem oryginalny, niepowtarzalny sound Wu-Tang. Fani i Clan znów łączą się, tak jak było dawniej, przy okazji całego ruchu Wu-Tang. Wiem, że czekali na to przez wiele lat i na pewno nie spotka ich rozczarowanie."
Ku uciesze fanów, "NO SAID DATE", pierwsze solo MK było w całości wyprodukowane przez ludzi związanych z rodziną Wu. Większośc utworów wyszło z pod ręki RZA, TRUE MASTER & ALLAH MATHEMATICS. "NO SAID DATE" nie tylko rzuciło światło na najbardziej tajemniczą komnatę Wu, ale także była to okazja na gościnny występ dla WSZYSTKICH przewodnich członków Wu - METHOD MAN, GZA, GHOSTFACE, RZA, INSPECTAH DECK, U-GOD, O.D.B. i REAKWON.
Kolejny album Masta Killa ?MADE IN BROOKLYN? ukazał sie również nakładem wytwórni Nature Sounds.
Płyta powstała przy współpracy międzyinnymi z PETE ROCK i BRONZE NAZARTETH,
Gościnnie wystąpili na niej METHOD MAN , GHOSTFACE, INSPECTAH DECK, REAKWON i wielu innych utalenotowanych MC. 

 

AFU-RA

Afu-Ra jest raperem z Nowego Jorku. Wkroczył na scenę hip-hop jako członek Gang Star Fundation obok takich artystów jak JERU THE DAMAJA, BIG SHUG i GROUP HOME. Pierwszy raz pojawił się w 1994 na albumie Jeru the Damaja ? The Sun Rises in the East, w kawałku Mental Stamina. Kolejny występ zaliczył również na płycie Jeru tym razem Wrath of the Math z 1996 roku, rapując w Physical Stamina.
Debiutancki singel Afu Whirlwind Thru Cities wypuszczony w 1998 osiągnął Top20 w liście Billboard's Hot Rap Singles. W 1999 raper zaprezentował kolejny singel Defeat b/w Mortal Kombat. Debiutancki album Afu Body of the Life Force wydał w październiku 2000 roku. Produkcję albumu wspierali najlepsi z tej branży. Między innymi DJ Premier, DJ MUGGS, TRUE MASTER and DA BEATMINERZ. Wśród gości można usłyszeć GZA i MASTA KILLA z Wu-Tang Clan, M.O.P, KY-MANI MARLEY oraz the COCA BROVAZ.
W 2004 Afu-Ra wypuścił album-kompilację Afu-Ra presents POVERED MONKS. Jednak dopiero 2005 można traktować jako właściwy repaly Afu. W roku 2005 trafiła do sprzedaży płyta State of the Arts,gdzie powraca jako producent DJ PERMIER, produkując track Sucka Free. MASTA KILLA pojawił się w Livin' Like Dat, zaś reprezentant undergroundu ROYCE DA 5'9" nadawał w Pusha.
Obecnie Afu pracuje nad albumem ?Voice of a Legnend?, którego premiera spodziewana jest we każdej chwili. Jako jej zapowiedź w zeszłym roku ukazał sie mixtape ?Voice of the People?. Również w 2007 Afu pojawił się gościnnie w teledysku grupy FAMILIA HP. 

PF CUTTIN

Pf Cuttin, połowa duetu Blahzay Blahzay, po raz pierwszy objawił się światu w klasycznym dziś singlu "Danger", sprzedanym w ilości 325,000 kopii przez Mercury Records. Okazją dla tłumów by na żywo zobaczyć jego umiejętności były występy w Nowojorskich klubach takich jak Limelight, The Grand, Muse Club, N.V., Latin Quarters, Vertigo i wiele, wiele więcej. Miksuje wszystko, co w jego odczuciu jest dobrą muzyką - hip hop, reggae, r&b. Pf dba o to, by jego niezliczone zbiory płyt wciąż rosły. "Moje uszy są zawsze na ulicy"-mówi. Na pewno nie kłamie, bo on wie najlepiej, jak smakuje życie w gettcie. Pochlebne recenzje za album "Blah Blah Blah" Blahzay Blahzay zebrali m.in. w takich pismach jak Stress Magazine, Vibe czy Source. Cuttin z dumą pomaga młodym twórcom, udostępniając im swoje w pełni wyposażone studio 'THE WAX MUSEUM". Swoimi produkcjami wspierał mi.in takich artystów jak HELTAH SKELTAH, PUBLIC ENEMY, POVERED MONK, MASTA KILLA, FAT JOE i wielu innych. Obecnie usłyszeć go można na falach eteru, gdzie prowadzi cykliczne audycje prezentując prawdziwy, korzenny rap.