Juwenalia

15-17.05.2008 Bydgoszcz

 

Juwenalia Bydgoszcz 2008
Koncerty:

15.05 (czwartek) start godz, 17:00 Fordon
HABAKUK, HURT, STRACHY NA LACHY

16.05 (piątek) godz. 17:00 Fordon
EVI, EWELINA FLINTA, DUBSKA

17.05 (sobota) godz.17:00 Stadion Polonia
O.S.T.R. + SOFA, KOSHEEN (UK)


na wsztkie imprezy wstęp jest wolny!


O.S.T.R.
Muzyk, raper, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Własne próby z Hiphopem rozpoczął w wieku 12 lat - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. W późniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo. O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. W lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty "Masz to jak w banku". Płyta okrzyknięta została odkryciem i spotkała się z samymi pozytywnymi ocenami. W kwietniu 2002 r. Asfalt Records wydała zrealizowany w domowych warunkach zbiór nagrań freestyle Ostrego pod tytułem ?30 minut z życia?. Oficjalne wydanie tego materiału utwierdziło pozycję O.S.T.R. jako najlepszego freestyle'owca w Polsce. Nakład nigdy nie był wznawiany i dzisiaj płyta ta osiąga astronomiczne ceny na aukcjach internetowych. O.S.T.R. szybko okazał się najbardziej płodnym artystycznie wykonawcą na scenie, do dzisiaj (wszystkie nakładem Asfalt Records) ukazały się następujące albumy: ?Tabasko? (2002), podwójny ?Jazz w wolnych chwilach? (2003), ?Jazzurekcja? (2004), POE ?Szum rodzi hałas? (wspólny projekt z producentem Piotrem ?Emade? Waglewskim, 2005), ?7? (2006) i ostatni album: ?HollyŁódź? (2007), który otrzymał w kwietniu 2007 status Złotej Płyty. Jest to pierwsza Złota Płyta w 9 letniej historii Asfalt Records.
22 lutego 2008 ukazał się najnowszy album ?Ja tu tylko sprzątam? z gościnnym udziałem amerykańskich raperów: Sadat X, El Da Sensei, Brother J, Brytyjczyków Dan Fresh i Reps oraz pochodzącego z Detroit wokalisty Cadillac Dale. Album promuje singiel (CD/winyl) i clip video ?1980?. Album zadebiutował na 1. miejscu ogólnopolskiego zestawienia sprzedaży OLIS/ZPAV (3/03). Jest to pierwsza w historii polska płyta hiphopowa, która zajęła najwyższą pozycję na tej liście (a nawet na pierwszej pozycji zadebiutowała i utrzymała się na niej 2 tygodnie). W ciągu miesiąca od premiery album zdobywa też status Złotej Płyty (druga Złota Płyta O.S.T.R.).

SOFA
Muzyka zespołu Sofa to zderzenie ?rootsowej? konwencji hip-hopu z neo-soul?em i r?n?b. Zespół tworzy sześcioro młodych muzyków, w tym aż troje wokalistów!
Grupa powstała w styczniu 2003 roku. Współpraca z łódzkim raperem OSTRem pokazała, że SOFA świetnie sprawdza się w hip-hopowej stylistyce. Debiutanka płyta SOFY ?Many Stylez? swoją premierę miała 12 maja 2006 roku. Album zawiera w pełni autorski materiał w całości zaaranżowany i wyprodukowany przez zespół. Gościnnie pojawiają się uznani artyści m.in. O.S.T.R. Na płycie znajdują się nastrojowe, soulowe piosenki, a także zaskakujące, pełne energii hip-hopowe brzmienia? czyli po prostu Many Stylez!!!