KOSHEEN

15-17.05.2008 Sopot, Kraków, Bydgoszcz

plakat_kosz_sm_bw.jpg


Z przyjemnością zapraszamy na trzy koncerty Kosheen!

Brytyjska formacja Kosheen wystąpi ponownie w Polsce. Kosheen w koncertowym składzie zagra tym razem aż 3 razy!

Trio wstąpi w ramach europejskiej trasy promującej album DAMAGE, którego premiera maiła miejsce w marcu 2007.

Koncerty odbędą się 15 w maja Sopocie /Hotel Chinski - plaża , 16 maja w Krakowie /klub Studio i 17 maja Bydgoszczy /stadion Polonia .

Grupa odwiedziła nasz kraj już kilka razy - zagrali m.in. podczas jednej z edycji Heineken Opener Festival, występowali jako support Faithless w warszawskiej Stodole, pojawili się na urodzinach Radiostacji, na festiwalu Creamfields Polska 2006 oraz na pojedynczych koncertach w Warszawie i Poznaniu.

Kosheen wykorzystują najlepsze elementy trip hopu, drum&bass i muzyki rockowej, tworząc z tych składników własny, niepowtarzalny styl.

To jak brzmią jest prawdopodobnie uwarunkowane tym, skąd pochodzą. Bristol to miasto, które wydało na świat takich artystów jak Portishead, Tricky czy Massive Attack, a to wyjątkowo dobre sąsiedztwo.

Zespół został założony w 1998roku. Kosheen tworzą Markee Substance, Darren Decoder i Sian Evans.

Pierwszy album formacji ?Resist? ukazał się w 2001, kolejny zatytułowany ?Kokopelli? w roku 2003. Oba odniosły spory sukces, przynosząc zespołowi popularność na całym świecie. Jednak bez wątpienia największy rozgłos grupie przyniosły utwory "Hide U" i "Catch".

"Japońskie sformułowania 'ko' i 'sheen' znaczą odpowiednio 'nowe' i 'stare', co w doskonały sposób określa nasz stosunek do muzyki. W naszych kompozycjach wykorzystujemy tradycyjną strukturę piosenki opartą na gitarach, a następnie mieszamy to z nowoczesnym brzmieniem perkusji" - wyjaśnia genezę nazwy zespołu Darren Dekoder.

Nowy, trzeci album Kosheen nosi tytuł ?Damage?. Stylistyką nawiązuje do poprzednich dwóch, chociaż pojawiają się też nowe elementy.

Szczególnie w warstwie aranżacji i wykorzystanych instrumentów. Album promuje singiel ?Overkill?.

Przed wszytkimi koncertami "Kosheen" jako support zaprezentuje sie przyjaciólka zespołu Susie Ledge