AFROMENTAL

12.06.2009 (piątek) Bydgoszcz, klub Euphoria

afro_sm1.jpg

AFROMENTAL LIVE w Bydgoszczy!


12.06.2009 (piątek)

klub Euphoria ? Bydgoszcz

koncert odbędzie sie o godz.20:30

wejście do klubu od godz. 19:30

po koncercie zapraszamy na afterparty!

 Afromental to zespół, który powstał z pasji i chęci stworzenia czegoś nowego na polskim rynku muzycznym. Czegoś co będzie nie tylko muzycznym ale i wizualnymwydarzeniem. To siedmiu młodych, pełnych energii i bardzo zdolnych chłopaków. Każdy nich to wyrazista, ciekawa postać,jednak zarówno prywatnie, jak i nascenie stanowią zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu,pomieszanie funky, soul, R&B, hip-hopu oraz popu. Na ich debiutanckim albumieThe Breakthru? znajdziemy 12 piosenek. Wśród nich ostrzejsze, bardzo energetyczne numery, ale nie zabraknie też nastrojowych ballad. Płyta otrzymała nominację do Fryderyków 2008 w kategorii album roku hiphop/r?n?b. Pierwszy singiel ?I`ve got what you need? został wybrany spośród ponad 300 zgłoszeń do finałowej szóstki koncertu Trendy festiwalu Top- Trendy.

Playing with pop ? to nowy album grupy, premiera handlowa ? 06.03.2009. Albumzawiera nowe kompozycje, a także piosenki przygotowane przez grupę do filmu Kochaj i tańcz? oraz serialu ?39 i pół?, w którego drugiej serii zespół występuje, grając właśnie zespół Afromental.

Afromental tworzą:
Wojtek ?Łozo? Łozowski (wokal) ? najpopularniejszy w tej chwili prezenter Mtv (prowadzone przez niego programy to m.in: Klasa Mtv, Mtv Maxxx Hits). Student Wyzszej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Warszawie. Śpiewa, komponuje, pisze teksty.

Aleksander Milwiw-Baron ? producent, kompozytor, muzyk wszechstronnie uzdolniony: saksofonista, pianista. Zwycięzca Coke Live Fresh Noise. Afromentalowa gitara. Na co dzień związany również z zespołem Blog 27 (zwycięzcy European Music Award 2006 w kategorii Best Polish Act).

Tomasz Lach (Tomson) - wokalista, kompozytor, autor tekstów, od lat uprawiający beatbox. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu. Aktualnie student Prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Gra na wielu instrumentach i komponuje.

Tomek Torres - latynoski temperament i urodę odziedziczył po ojcu ? Jose, w AFROMENTAL na perkusji. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu,student Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ma na koncie 7 tras koncertowych w USA z jazzowym zespołem Trilogy, pochodzącym z Polski, z którym dokonał wielu sukcesów: Wiele prestiżowych nagród zdobytych ( m.in. 4 miejsce w konkursie jazzowym w Holeilaart w Belgii, wybrani spośród 150 zespołów zcałego świata ), 2 studyjne płyty, 1 koncertowa ( wydane przez Invisible Music, USA ). Wraz z zespołem JOSE TORRES?a Salsa Tropical, brał udział w nagraniach programu ?Wieczór z Jagielskim? emitowanym w TVP2.

Śniady - Bartek Śniadecki: gra na klawiszach, komponuje. Spokojny, skupiony, czarujący perfekcjonista Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, student Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Był również uczniem w klasie Andrzeja Jagodzińskiego w policealnym studium jazzowym przy ul. Bednarskiej w Warszawie, Współpracował z takimi artystami jak: Justyna Steczkowska, Reni Jusis, Gosia Stępień, Olga Bończyk. Współpracuje również z Jose Torresem, będąc w składzie jazzowego kwartetu Mid-West Quartet.

Lajan - Wojtek Witczak: zielonooki basista, tajemniczy, ?cicha woda..? Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, Student Akademii Muzycznej w Łodzi (skrzypce) oraz Studium Jazzu na ul. Bednarskiej w Warszawie. Członek grupy producenckiej Rutz.INC; Współpracował m.in. z Renatą Dąbkowską, Blog27.

Dziamas ? Grzegorz Dziamka ? perkusista i perkusjonista. Dodatkowy członek zespołu, wnoszący do niego dodatkową porcję dynamiki i ekspresji. Wspiera skład zespołu na niektórych koncertach.

 

BILETY :

PRZEDSPRZEDAŻ :
25zł (Salon EMPiK ul. Gdańska, skate shop Front oraz klub Euphoria)

W DNIU IMPREZY : 30zł