Bydgoska Fabryka Muzyki

29.08.2009 - Bydgoszcz, Stary Rynek

sky_sm1.jpg
Bydgoska Fabryka Muzyki

29 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu. Co odróżnia go od innych na festiwalowej mapie Polski? Jest bezpłatny i oferuje otwarty dostęp dla wszystkich miłośników ambitnej muzyki współczesnej.

Na bydgoskim Starym Rynku od godz. 19:00, odbędą się koncerty z udziałem: Skye Edwards, Gaby Kulki oraz Skinny Patrini.

Każda fabryka musi działać według precyzyjnego schematu. Pragniemy poinformować Was o wyśrubowanych normach i zasadach obowiązujących w Bydgoskiej Fabryce Muzyki.

Plan Produkcji

Termin rozpoczęcia cyklu produkcyjnego: 29.08.2009, godzina 18.30
Hala produkcji: Stary Rynek w Bydgoszczy
Przepustki: Wstęp darmowy dla wszystkich!
Agenda:
19.20 - 20.20 rozruch dźwięko-kotła przeprowadzi Skinny Patrini
20.40 - 22.00 pracę rozpoczyna nutowalcownia pod kierownictwem Gaby Kulki
22.20 - 23.30 pełna moc generatora uniesień - Skye Edwards

Wydziały terenowe

Fabryka Rzeźb Gadających ze Sobą - klub Mózg
Rozruch: 29.08.2009, godzina 21.00
Przepustki: przedsprzedaż: 20 złotych. W dniu imprezy - 25 złotych. Sprzedaż biletów już od 10.08.2009 w klubie i salonie Empik przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy.

Normy wyrabiać będą:

23:00 - 00:30 Screwball
1:00 - 3:00 Nero
3:00 - 5:00 Zalech

Klub Euforia

Rozpoczęcie cyklu produkcyjnego: 29.08.2009, godzina 21.00
Przepustki: przedsprzedaż:15 zł, w dniu imprezy 20 zł. Sprzedaż biletów już od 10.08.2009 w klubie i salonie Empik przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy.

Produkcję poprowadzą:
23:00 - 1:30 Disco Bart
1:30 - 3:30 Gus Gus DJ's
3:30 - 5:00 Tytt

Gwiazdą wieczoru będzie Skye Edwards, która swoją karierę wokalną rozpoczęła wraz z zespołem Morcheeba. Jej charakterystyczny głos dzięki takim przebojom jak: Slow Down, The Sea, czy World Looking in jest rozpoznawany na całym świecie. Skye Edwards wraz z zespołem Morcheeba sprzedała 5 milionów egzemplarzy płyty Big Calm. Niewiele mniej słuchaczy znalazły: Charango oraz Fregments of Fredom.

Skye wraz z zespołem zaprezentuje autorskie kompozycje, ale możemy spodziewać się również utworów z okresu jej współpracy z zespołem Morcheeba. Od czasu wydania płyty solowej "Mind How You Go" Skye koncertowała w całej Europie, teraz odwiedzi Bydgoszcz.

Przed jej występem na scenie zobaczymy polskich artystów: Skinny Patrini oraz Gabę Kulkę.

Ci pierwsi to ekscentryczny duet z Trójmiasta. Ich koncerty to żywiołowe połączenie muzyki i performance'u, a dodatkowym atutem są towarzyszące temu wizualizacje. Muzyka, to połączenie electoclash i neo-cold wave. Ich debiutancki krążek ?Duty free? wprowadził dużo zamieszania na polskim rynku muzycznym electro. Na swoim koncie mają występy u boku takich gwiazd jak Ladytron, Mylo, Tiga, Fischerspooner, Stereo Total, Adriano Canzian oraz AdamSky.

http://www.myspace.com/skinnypatrinielectroduo

Gaba Kulka to kolejny talent i objawienie na rodzimym rynku. Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Repertuar Gaby to szeroko pojęta alternatywa, ale wynikająca z połączenia jazzu, rock'a i popu. Ta mieszanka daje w tym wypadku wyjątkowy efekt. Występowała gościnnie z Mitch&Mitch, skomponowała muzykę to spektaklu ?Rafalala Show - Zabawy Nocą? w warszawskim Teatrze Polonia. Jej trzecia płyta ?Hat, Rabbit?, wydana tej wiosny, jest niezwykłym albumem, świeżym, dojrzałym i ukazującym zupełnie nowe brzmienie.

http://www.myspace.com/gabrielakulka

Organizatorzy zapewniają również imprezy towarzyszące (już biletowane), które odbędą się w bydgoskich klubach Mózg ( ul. Gdańska 10) i Euphoria (ul. Gdańska 15) od godz. 23:00.

W klubie Euphoria usłyszymy m.in. Gus Gus Dj's aka President Bongo, który w swoim secie uraczy gości energetyczną dawką islandzkich dźwięków trip-hopu, house, disco, jazz.. Grupa Gus Gus była objawieniem w 1996 roku kiedy wydali swoją pierwszą płytę, kolejne nagrania były fuzją fascynacji muzycznych kilkorga znajomych. Zespół na przestrzeni lat zmieniał swój skład, ale ostateczne migracje zakończyły się i ich dzisiejszy skład to troje artystów. Nad nowym albumem pracowali: Earth, Biggi Veira, Buckmaster i President Bongo, a owocem ich pracy był "Attention". Ostatni album wydany w 2007 przypomniał nam najlepsze lata w dorobku zespołu.

http://www.myspace.com/gusgus

W klubie Mózg obok rodzimych wykonawców zagra brytyjski duet DJ'ski ? Nero . Za ich sprawą klub zamieni się w świątynię dubstepu. Dali się poznać jako eksperci od dubstepowych  rytmów, grając przed takimi gwiazdami sceny d'n'b jak: Andy  C,Groverider and Friction. W 2006 roku wydali ep'kę, na której  znalazły się 4 utwory, a wyróżnieniem stało się umieszczenie przez  High Contrast'a utworu Bitch, I'm Gone na legendarnej już składance -  Fabric Live 25. Ich remix utworu The Streets " Blinded by the lights" był niekwestionowanym hitem ubiegłego roku. Obecnie pracują nad pierwszą  płytą, więc ich wizyta w Polsce będzie przedsmakiem tego, co ukaże się za jakiś czas w sklepach muzycznych.

http://www.myspace.com/nerouk

Nasze afterparty poruszy w posadach bydgoskie kluby.

 

Pomysłodawcą i głównym sponsorem imprezy są Bydgoskie Fabryki Mebli , które w 2009 roku świętują jubileusz 125 lecia. Nietypowo ? Pewnie tak, ale jak mówi Prezes firmy Jarosław Ellmann ?Bydgoskie Meble to... nie tylko meble?.


www.bydgoskiemeble.pl