SKREAM + BENGA

10.11.2009 - Sopot, Sfinks

{modal url=images_archive/scr_2009.png|type=shadowbox}scream.png{/modal}

SKREAM i BENGA wystąpią w Sopocie!

Już tylko tydzień do wielkiego dubstepowego wydarzenia na pomorzu..
10 listopada w sopockim  Sfinksie wystąpią Skream oraz Benga , ikony i zdecydowanie najsłynniejsze postacie dubstepu - już nie tak nowego, ale wciąż zdobywającego rzesze sympatyków nurtu, łączącego głębokie, jamajskie basy i techniczne rytmy. Ich dyskografie obejmują dziesiątki singli, remiksów i EP-ek, a autorskie albumy, jak rzadko które z elektronicznej półki, zbierają niezwykle pozytywne recenzje. "Midnight Request Line" i "Night" to dubstepowe hymny, nie można też zapominać o wspaniałym ?In for the Kill? - remix utworu jaki Skream wyprodukował dla La Roux dotarł do 2 mejsca Uk Singles Charts. Skream i Benga, mimo młodego wieku, wyrośli juz na weteranów sceny... nie można przegapić takiej imprezy!

Poza gwiazdami tej nocy wystapią:  Essence, Dia oraz na fontannie: Acid, Screwball i Gruesome.

Serdecznie zapraszamy -Illegalbreaks.


Skream, nazywany cudownym dzieckiem rozpoczął swoją karierę dj'a i producenta w wieku 14 lat, kiedy to odkrył, że tworzenie muzyki jest jego największą pasją.
Pięć lat poźniej zmienił oblicze miejskiego brzmienia, tym samym tworząc podwaliny dla nowego londyńskiego stylu - dubstep.
Jego historia rozpoczyna się w Croydon.Tam spotkał dwie osoby, które wskazały mu ścieżkę, po której do dziś kroczy.Pierwszą osobą był Benga, kolejny talent z Croydon, który tworzy muzykę.Kolejną natomiast był Hatcha, jeden z najbardziej wpływowych i pionierskich dj'ów, tworzących miejskie brzmienie. Wspólnie wypracowali garażowe sound, a sety wydane w Big Apple,wykreowały i tym samym rozpoczęły nowy rozdział w dziedzinie dubstep'u.
Specjalnością Skream'a były głębokie, ciemne dubstep'owe brzmienia. Jego minimalistyczny styl stał się w niedługim czasie marką. Początkowo tworzył tylko na PC-tach, korzystajac z darmowego oprogramowani, tak mijały mu dnie całe, a czas spędzony przed komputerem zaowocował całą masą nowych utworów i remixów.
Jego pierwsza wydana w 2003 roku płyta nosiła nazwę ?The Judgement?, jednak to singiel "Midnight Request Line" (2005 rok) stał się najbardziej rozpoznawanym dub-stepowym hitem.

Benga, to kolejne cudowne dziecko miasta Croydon. W wieku 14 lat rozpoczął świadomą działalność muzyczną. Pierwszym londyńskim miejscem, w jakim grał, był klub Forward. Debiutował tam również Skream.Jego ostatni album -?Diary of an Afro Warrior?, to fantastyczne, garażowe brzmienie dubstepu.
Karierę rozpoczął szybko, kiedy miał 15 lat wydał debiutancki album ?Skank/Dose?. Wydany nakładem Big Apple, który wcześniej był tylko sklepem płytowym, stanął u boku takich już dzisiaj gwiazd jak: Artwork, Horsepower, Hatcha, Chef, Plastician czy wymieniany już Skream.Przez lata Benga , wraz ze Skreamem, potem Loefah'em, Coki and Mala Digital Mystikz, zbudowali ekskluzywną, muzyczną amunicję dla DJ Hatcha. Materiał prezentował Hatcha podczas swoich setów, w klubie Forward i był to swoisty filtr dla młodych twórców, którzy dzięki temu mogli bez przeszkód wypracowywać własny dubstepowy styl, prezentując go szerszej publice i nadając mu nową jakość, a już nie tylko garażowego brzmienia.
Jego mentorem był Arthur z Artwork, dzięki niemu zaczął pracować w profesjonalnym studio, delikatnie zmienił styl, ale dzięki temu nawiązał współpracę z największymi wydawcami na całym świecie. Produkował takich MC jak Crazy Titch and Ghetto, zanim jeszcze skupił się tylko i wyłącznie na produkcjach dubstepowych, w 2005 r.
Od tamtego momentu wydawał własne CD i stał się szanowanym DJ, tworzącym w oryginalnym stylu, grającym w klubach na całym świecie.

BILETY :

PRZEDSPRZEDAŻ : 30zł - 45zł
Pierwsza (ograniczona) pula biletów na te imprezę dostępna jest już w sieci Ticketpro.