JAMAL

12.02.2010 - Bydgoszcz, Estrada

{modal url=images_archive/jamal2010.jpg|type=shadowbox}jamal2010_sm.jpg{/modal}

Mamy dla Was, kompletne już informacje na temat bydgoskiego koncertu JAMAL!
Grupa wystąpi jednak w pełnym koncertowym składzie, a nie jak wcześniej informowaliśmy jako sound system.. Jakby tego było mało saport zagra ByDGoska formacja BiszOerKay /Dj Paulo, będziecie mogli usłyszeć nowe solowe kawałki Bisza oraz przedpremierowo świeżutkie jointy z nadchodzącej płyty BiszOerKay/Dj Paulo 'W Stronę Zmiany...',

12.02.2010
klub Estrada -Bydgoszcz

JAMAL (full live)

support : BiszOerKay / Dj Paulo
afterparty: niespodzianka:)

wejście godz. 20:00
koncert 22:00

Historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz ?Miód? Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współpracę, tworząc głównie kawałki rapowe.

W międzyczasie Miód założył specyficzną, kilkunastoosobową kapelę grającą muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z formacją Le Illjah, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal. Przez jakiś czas kapele funkcjonowały równolegle, jednak w wyniku nieporozumień Miód odszedł z Le Illjah i zespół przestał istnieć.

Demo składu Jamal spotkało się natomiast z dużym zainteresowaniem wytwórni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. 18 czerwca 2005 nakładem tejże wytwórni ukazał się debiutancki krążek Jamala ?Rewolucje?, który spowodował ogromny wzrost popularności, głownie za sprawą singli ?Policeman?, ?Tubaka?, czy ?Kiedyś będzie nas więcej?. Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet inspirowane jazzem. Utwór ?Warto to przetrwać? znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał się brytyjskiej kapeli Mattafix, że umieścili go na własnej płycie ?Rythm & Hymns?, pisząc do utworu własny tekst po angielsku (?Freeman?). Utwór ?Policeman? oraz ?Rewolucje? znalazły się na soundtrack?u do polskiej komedii romantycznej ?Tylko mnie kochaj!?, przynosząc zespołowi jeszcze większą popularność, głównie wśród słuchaczy spoza środowiska reggae?owego i hip-hop?owego.

Jamal zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, głównie jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z Djem jako Jamal Sound System.

Obecnie w składzie Jamala pozostał jego założyciel i wokalista Tomek ?Miód? Mioduszewki, który wraz z Frenchmanem (wokal), Grizzlee (wokal) oraz Gienią (klawisze), Księżycem (gitara), Siekierką (perkusja) Woocheck (klawisze) i EMZTką (klawisze) tworzą pełny skład koncertowy. Mimo licznych zmian personalnych, zespół Jamal powraca z nową płytą ?Urban discotheque?, na której gościnnie pojawili się m.in. Grubson, Cheeba, czy beatboxer Zgas. Na płycie znajduje się 16 kompozycji, których twórcami są Miód wraz z Kubą Galińskim i Andrzejem ?Gienią? Markowskim oraz Frenchmanem. Nowe wydawnictwo promuje teledysk do połączonych utworów ?Pojdę tylko tam? i ?Pull up?.

BILETY :

PRZEDSPRZEDAŻ :  25 zł

W DNIU IMPREZY:  30 zł

Punkty sprzedaży: Klub Estrada, Skateshop Front oraz siec Ticketpro (internet, salony EMPiK, Media Markt, Saturn... )

Agencja Illegabreaks oraz ekipa Drumshake zapraszają na imrezę "I love ED RUSH"!
13.02.2010 (w walentynkową sobotę) w poznańskim Eskulapie wystąpi legenda światowej sceny drum & bass:


ED RUSH (Virus) - UK

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Support:

Green Rose & RanyJulek (Dance or Die) - Warszawa, Poznań / PL
Gruesome (Dance or Die) - Bydgoszcz / PL
Miz (Eskulap, Dubside) - Poznań / PL


Scena mash up / bass:

Emer
Ersky
Maat - Poznań / PL
Grabadub (Dubside) - Poznan / PL